Spolupráce s potravinovou bankou

Díky potravinové bance jsme napekli pacientům buchty!

Potravinová banka pro Brno a Jihomoravský kraj pomáhá mimo jiné i brněnskému hospici. Díky "paběrkářům", jak si říkají, jsme obdrželi darem cukety a kedlubny. Z cuket byl upečen šťavnatý moučník a z kedluben jemný nákyp. Tyto pokrmy byly rozděleny mezi pacienty hospice. Dobrovolníci potravinové banky často sbírají na farmách zeleninu a ovoce, které rozvážejí dále potřebným organizacím.

„Pro naše pacienty je to příjemné obohacení jídelníčku. Moc děkujeme za naše zaměstnance a pacienty,“ dodal Mgr. Karel Kosina, ředitel Hospice sv. Alžběty o.p.s.

Potravinová banka neboli Česká Federace potravinových bank je spolek s humanitárním zaměřením. Shromažďuje zdarma potraviny, skladuje a přiděluje je humanitárním nebo charitativním organizacím, které poskytují potravinovou pomoc potřebným lidem. Činnost potravinových bank spočívá v darování a rozdělování a jejich práce se opírá o dobrovolnou bezplatnou pomoc a dárcovství.

Chcete se stát také paběrkářem? Více infomrací na:

Staňte se fanouškem brněnského hospice nebo odebírejte novinky emailem! Více infomrací na www.hospicbrno.cz